Greek Watch
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Τιμήθηκε ο Στήβεν Λάλας από τον ΠΑΟΚ

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Τιμήθηκε ο Στήβεν Λάλας από τον ΠΑΟΚ Empty Τιμήθηκε ο Στήβεν Λάλας από τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευση από prince Τρι Φεβ 19, 2008 6:41 pm

www.metrosport.gr έγραψε:
http://www.metrosport.gr/more.php?id=11965_0_1_0_M

Τιμήθηκε ο Βρύζας, προσκλήθηκε ο Στιβ Λάλας στην Τούμπα

Χτες το βράδυ σε μία όμορφη εκδήλωση πραγματοποιήθηκε η κοπή πίτας του Χρυσού Δικεφάλου. Την ΠΑΕ ΠΑΟΚ εκπροσώπησαν ο Ζήσης Βρύζας, ο Σπύρος Μηλιωρίδης, ο Ανδρέας Μανδρίνος και ο Κώσταες Ιωσηφίδης, ενώ παρών ήταν εκπρόσωποι από την ΚΑΕ, τον ΑΣ, τους Βετεράνους αλλά και άλλους συνδέσμους του Δικεφάλου.

Στην εκδήλωση βραβεύτηκαν τα τμήματα του ΠΑΟΚ της Πυγμαχία, των νέων στο ποδόσφαιρο και το γυναικείο ποδόσφαιρο που κατέκτησαν πανελλήνια πρωτάθλημα πέρυσι, ενώ βραβείο δόθηκε και στη γυναικεία ομάδα μπάσκετ που ανέβηκε στην Α2.

Ακόμη απονεμήθηκαν πέντε τιμητικές πλακέτες στο Ζήση Βρύζα για την προσφορά του στον ΠΑΟΚ, στον πολιτικό μηχανικό Μιλτιάδης Κανότα, ο οποίος έχει καταγράψει την ιστορία του ΠΑΟΚ, στην Κατερίνα Βλάχου σαν πρώτη γυναίκα μέλος του Χρυσού Δικεφάλου και στον
Στήβ Λάλας (που επί σειρά ετών έμεινε στις φυλακές των ΗΠΑ κατηγορούμενος για κατασκοπεία...) ως φίλαθλο του ΠΑΟΚ για την προσφορά του στην Ελλάδα.

Μάλιστα οι άνθρωποι της ΠΑΕ ΠΑΟΚ πλησίασαν και γνώρισαν καλύτερα τον Στηβ Λάλλας, τον οποίο και προσκάλεσαν για να παρακολουθήσει το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό το ερχόμενο Σάββατο.

Λάλας: «Ζήτω η Ελλάς, Ζήτω ο ΠΑΟΚ»
Ο Στιβ Λάλας τιμήθηκε από τον «Χρυσό Δικέφαλο» για την προσφορά του στην Ελλάδα και μίλησε στο«Αθλητικό Metropolis» για την βράβευση αυτή, αλλά και την μεγάλη του αγάπη, την ομάδα του ΠΑΟΚ. «Ήταν μεγάλη έκπληξη και μεγάλη χαρά. Ο ΠΑΟΚ βοήθησε την οικογένεια του όταν ήμουν στην φυλακή, είναι μεγάλη χαρά για μένα που με κάλεσαν και με τίμησαν. Γνώρισα κάποια παιδιά, όταν βρισκόμουνα στην φυλακή στις Η.Π.Α και βοήθησαν την οικογένεια μου. Έχω αισθήματα φιλικά προς τον ΠΑΟΚ. Θα είναι μεγάλη χαρά για μένα να έρθω με τον Ολυμπιακό και να στηρίξω την ομάδα του ΠΑΟΚ. Είναι μεγάλη τιμή για μένα, που οι Έλληνες με τιμήσανε. Δεν θεωρώ ότι έκανα κάτι τρομερό αλλά ήταν πραγματικά μεγάλη χαρά για μένα. Προσπαθούσα να ενημερωθώ για τον ΠΑΟΚ ακόμη και στην φυλακή, με ενημέρωναν οι δικοί μου άνθρωποι. Αν ήμουν Ελλάδα αν μπορούσα ερχόμουν να δω τον ΠΑΟΚ, σχεδόν κάθε μέρα ενημερωνόμουν. Είμαι ΠΑΟΚ από παλιά, η καταγωγή μου είναι από την Μικρά Ασία. Θέλω να πω ότι η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει, είμαι περήφανος για την Ελλάδα, την πατρίδα μου. Έχουμε γνώσεις, μεγάλη καρδιά και ψυχή. Δεν φοβόμαστε κανένα. Ζήτω η Ελλάς, ζήτω ο ΠΑΟΚ. Εύχομαι μία μεγάλη νίκη για τον ΠΑΟΚ» τόνισε ο Στιβ Λάλας.
prince
prince

Αριθμός μηνυμάτων : 96
Registration date : 15/10/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τιμήθηκε ο Στήβεν Λάλας από τον ΠΑΟΚ Empty Απ: Τιμήθηκε ο Στήβεν Λάλας από τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευση από χαβιαροαριστερος Τρι Φεβ 19, 2008 6:57 pm

σωστοι οι παοκτσηδες Cool

χαβιαροαριστερος

Αριθμός μηνυμάτων : 180
Registration date : 04/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Τιμήθηκε ο Στήβεν Λάλας από τον ΠΑΟΚ Empty Απ: Τιμήθηκε ο Στήβεν Λάλας από τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευση από kingstonian Δευ Ιουν 01, 2009 8:17 pm

να μην ξεχναμε οτι σημερα ζει σε ενα ξυλοσπιτο στη Καβαλα..

kingstonian

Αριθμός μηνυμάτων : 4
Registration date : 18/05/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης